לשמוע הרצאות בדרך

רוצים לקחת את ההרצאות אתכם? ככה תעשו זאת בקלות ותוכלו לקחת את ההרצאות בפלאפון , בנגן MP3 או בכל התקן אחר. – אין צורך להתחבר לאינטרנט מההתקן.

לפני שמתחילים
ישנן הרבה דרכים לשמור וידאו, בדף זה נסביר כיצד להוריד ולהמיר הרצאות בעזרת RealPlayer החינמית שיכולה לבצע את כל התהליך.

אם RealPlayer לא מותקנת על המחשב שלכם – הורידו את התוכנה (קישור להורדה) והתקינו אותה. (מספיקה הגרסה החינמית, אין צורך להוריד את RealPlayer Plus).
בשלב ההתקנה צריך לאפשר את Download & Recording. אם התוכנה כבר מותקנת – אפשר להפעיל את האופציה הזו בתפריט Preferences.

שלב ראשון: הורדה
אחרי שהתקנתם את הנגן והפעלתם מחדש את הדפדפן – תוכלו לשמור על המחשב שלכם את ההרצאות. לאחר שתפעילו את ההרצאה (לחצו על Play!) יופיע כפתור "Download this video" מעל הוידאו. הנה דוגמא:

לחצו על הכפתור, יפתח חלון ו-RealPlayer תתחיל 'להקליט' את הוידאו. הכפתור נעלם לאחר כמה שניות, אם לא הספקתם ללחוץ – פשוט העבירו את העכבר מעל הוידאו והכפתור יופיע שוב.


שלב שני: המרה
לאחר שההורדה הסתיימה, הצביעו על השורה של הקובץ שזה עתה הורדתם, יופיעו מספר אופציות – ולחצו על Convert

בחלון שיפתח לחצו על הכפתור שמתחת ל Convert to. חלון חדש יופיע:

בתיבה האפורה תוכלו לבחור מבין מבחר אפשרויות המרה – המרה לפלאפונים (Cell Phones), המרה לנגנים (Portable Media Players), המרה לפורמטי וידאו והמרה לפורמטי שמע (אודיו). רוב המכשירים תומכים ב-MP3 כפורמט אודיו וב-MP4 כפורמט וידאו אז אפשר פשוט לבחור אותם. בכל מקרה אם תמצאו את המכשיר שלכם ברשימה תוכלו להמיר לפורמט שמתאים לו ביותר. שימו לב: אם אתם מתכוונים רק להקשיב להרצאה – אין לכם צורך בפורמט וידאו שדורש זמן המרה ארוך יותר ותופס יותר נפח אחסון, אפשר להסתפק בפורמט אודיו.
לאחר שבחרתם את הפורמט או המכשיר לחצו על OK ואז על כפתור Start. ההמרה מתבצעת.

שלב שלישי: העתקה להתקן
ליד הקובץ שנוצר מופיע סימן של תיקיה, הקלקה עליו תפתח את התיקייה המכילה את הקובץ באקספלורר. כל שנותר הוא להעתיק את הקובץ המומר שנוצר להתקן שלכם (פלאפון, נגן וכו'). לא נתאר את התהליך בפירוט כיוון שהוא שונה בין מכשיר למכשיר.

צפיה/האזנה מהנה!!

One Response to “לשמוע הרצאות בדרך”

  1. מאת מאיר:

    ניסיתי את real player. החסרונות שלו, בגירסה החינמית, זה שהוא מוריד בכוונה לאט מאד, וכדי להמיר יש להמתין עד לסיום ההורדה.
    לעומת זאת, קיימת התוכנה VDownloader שמאפשרת להוריד בקלות ובמהירות ולהגדיר את ההמרה כבר מלכתחילה.

    מומלץ!